Z wizytą w Dziennym Domu Senior-WIGOR

Ogólnopolski Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada. Celem Dnia jest promowanie aktywności osób w podeszłym wieku oraz dążenie do integracji młodszych grup społecznych z seniorami.

Święto to jest okazją, do przełamania różnych stereotypów dotyczących ludzi w podeszłym wieku i starzenia się, a także wyeliminowanie dyskryminacji i wykluczenia seniorów. Pamiętajmy o tym, że okres ten nie w każdym przypadku wiąże się z brakiem możliwości aktywnego życia i dalszego rozwoju. Ta faza życia może być radosna i twórcza, a osoby starsze mając możliwość i będąc we właściwy sposób traktowane, mogą być nadal aktywne, angażować się w różne formy zajęć czy dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi pokoleniami.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, w naszej szkole Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję „Bukiet z życzeniami dla Seniora”. Uczniowie wykonali własnoręcznie, kartki z życzeniami oraz przepiękny jesienny bukiet kwiatów wykonanych z liści i krepiny. W dniu 15 listopada br. delegacja  wolontariuszy (Lena Kłopecka z kl. IV, Filip Soja z kl. V, Oliwer Bauer z kl. VI, Natalia Turkiewicz z kl. VII a, Nikola Skobel z kl. VII b i Adam Zalewski z kl VIII), wraz z opiekunami p. Magdaleną Kluską, p. Anną Witczak i p. Iloną Niespodziańską, przekazali kartki i kwiaty seniorom z Dziennego Domu Senior-WIGOR. Odwiedziny uczniów i nauczycieli wywołały wielką radość wśród podopiecznych. Każdy senior otrzymał laurkę z życzeniami zdrowia, wytrwałości i optymizmu. Nie obyło się bez uśmiechów, słów wdzięczności i wzruszenia. Uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Cieszymy się, że dzięki nam starsze osoby mogły poczuć się zauważone oraz docenione za ich dobroć i życiową mądrość.

Autor: Magdalena Kluska