BohaterON

Ostatni tydzień października w naszej szkole upłynął na realizacji zadań związanych z kampanią BohaterON. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Uczniowie klas V – VIII w ramach lekcji języka polskiego, historii i zajęć z wychowawcą, zapoznali się z materiałami przygotowanymi przez organizatorów akcji, a następnie pracując w grupach oraz w parach wykonywali zadania promujące patriotyczne postawy i wzmacniające tożsamość narodową. Realizacja tych zadań, a także rozmowy o tragicznych wydarzeniach czy przygotowanie kartek z życzeniami były lekcją żywej historii. Wciąż chcemy bowiem pamiętać o wydarzeniach, które rozegrały się w roku 1944. Chcemy pamiętać o historii naszego kraju i o jego ówczesnych bohaterach.

Autor: Joanna Heftowicz