„Żyję zdrowo – nałogom mówię nie”

W dniu 31 maja w naszej szkole odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki uzależnień pt. „Żyję zdrowo – nałogom mówię nie”.  Scenariusz tego dnia przygotowali następujący nauczyciele: Anna Wasiak, Anna Witczak, Michał Nowakowski.

Poprzez wykonywanie poszczególnych zadań uczniowie mieli możliwość zapoznać się ze szkodliwością używek na organizm człowieka. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I – III oraz klas IV – VIII. Poszczególne grupy pod opieką nauczycieli wykonały plakaty, które miały na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz lapbooki pt. „Nie palę bo ..”. . Uczniowie klas IV – VIII wykonali także plakaty na temat szkodliwego wpływu alkoholu na zdrowie i życie człowieka.

Uczniowie mieli również możliwość doświadczenia, jak czuje się osoba pod wpływem alkoholu dzięki użyciu ALKOGOGLI. Wykonane prace zostały zamieszczone na szkolnym korytarzu, tworząc gazetkę edukacyjną. Serdeczne podziękowania składamy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Grabowie za pomoc w realizacji tego dnia.

Autor: Anna Witczak, Anna Wasiak, ,Michał Nowakowski