„Kto czyta, ten żyje wielokrotnie”

Uczniowie klasy zerowej Szkoły Podstawowej w Grabowie realizują krąg tematyczny: „Książka mój przyjaciel”. W związku z tym sześciolatki wraz z wychowawczynią p. Jadwigą Walczykowską odwiedzili bibliotekę szkolną.

Celem spotkania było:

• Zapoznanie dzieci z pomieszczeniami biblioteki i ich funkcją,
  • Kształtowanie szacunku do książki jako źródła wiedzy i zabawy,
  • Zapoznanie z księgozbiorem biblioteki,
  • Prezentacja zasad zachowania się w bibliotece szkolnej.
  • Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Przebieg spotkania:

1)      Wychowawczyni p. J. Walczykowska zaprezentowała uczniom Zasady zachowania w bibliotece, zamieszczone na gazetce bibliotecznej.

2)      Nauczyciel bibliotekarz przeczytał opowiadanie „Bajka o zmęczonej książce z bajkami”- autor Eliza Sarnacka – Mahoney.

3)      Zabawa „Porozmawiajmy i sprawdźmy” ile informacji udał się Wam zapamiętać?

4)      Pokazanie dzieciom czytelni  i wypożyczalni. Omówienie ich zadań i funkcji.

Dziękuję, że wspólnie udało się nam stworzyć tak przemiłą atmosferę, wzbudzając w przedszkolakach ciekawość i chęć zdobywania nowej wiedzy ukazującej, jak wielką rolę odgrywa zachowanie zasad dobrego czytelnika, czytanie książek i działalność biblioteki szkolnej.

Autor: Aneta Pionko nauczyciel bibliotekarz