ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada.

Być życzliwym to być uważnym wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. Hasło tegorocznej edycji "DOBRE SŁOWO – PODAJ DALEJ" zachęca do dzielenia się dobrym słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem i doceniania siły płynącej z ich stosowania.

Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Okazywanie komuś bezinteresownej życzliwości nie jest trudne. Zacznijmy od serdecznego uśmiechu skierowanego do ludzi nas otaczających. Ludziom uśmiechniętym lepiej się żyje bo są lubiani. Bądźmy uprzejmi wobec siebie, pozdrawiajmy się każdego dnia słowem, gestem i uśmiechem.

Dzieci z grup 3,4-latków, 4,5-latków oraz klasy pierwszej próbowały dzisiaj okazać swoją życzliwośc na różne sposoby - w zabawie, podczas działań plastycznych, czynności porządkowych, higienicznych. starały się być pomocne, uczynne, wyrozumiałe. Pierwszoklasiści przygotowali nawet nagranie swych pozdrowień. Będą one przedstawione w ogólnej prezentacji dotyczącej ŚWIATOWEGO DNIA ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ, która zamieszczona będzie na TABLICY naszej szkolnej strony.

Efekty pracy przedszkolaków i uczniów  są wynikiem współpracy zespołu w składzie:

Anna Wasiak

Anna Witczak