NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Patriotyzm dla przedszkolaka jest pojęciem abstrakcyjnym i trudnym do wytłumaczenia. Należy je jednak przybliżać np. przy okazji świąt narodowych i uroczystości związanych z ważnymi dla kraju datami. Święto Niepodległości jest doskonałą okazją do wprowadzenia dzieci w tematykę patriotyzmu, kształcenia postawy szacunku do historii naszego kraju, budzenia dumy z przynależności narodowej. We wtorek 10 listopada głównym celem aktywności dzieci z grup 3,4,5-latków było zapoznanie z pojęciem symbole narodowe - znaczeniem dla każdego Polaka GODŁA, FLAGI i HYMNU. Dzieci oglądały bajkę "POLSKIE SYMBOLE NARODOWE - MAŁY POLAK", wysłuchały oraz próbowały zaśpiewać pierwszą zwrotkę i refren "MAZURKA DĄBROWSKIEGO", poznały wiersz W. Bełzy "KATECHIZM POLSKIEGO DZIECKA - KTO TY JESTEŚ ? POLAK MAŁY", dumnie nosiły biało-czerwone kotyliony oraz z wielkim zaangażowaniem wykonały flagę oraz pracę plastyczną poświęconą symbolom narodowym.

Autor: B. Zwolińska