ROZWIJANIE DOBRYCH NAWYKÓW W ŚWIECIE ONLINE. RODZICU Wypróbuj YOU TUBE KIDS

Rozwijanie dobrych nawyków w świecie online.

Wypróbuj YOU TUBE KIDS:

- bogaty zbiór materiałów do zabaw edukacyjnych dla dzieci i rodziców,

- filmy i programy edukacyjne dostosowane do różnych  grup wiekowych dzieci, np. zdrowie i higiena, eksperymenty, jak narysować psa, zabawy relaksujące,  jak zrobić samolot,; bajki dla dzieci; przeboje dziecięce; itp.

POLECAMY!

Aplikacja stworzona z myślą o dzieciach.

Opracowano YouTube Kids, aby dzieci mogły w łatwiejszy i ciekawszy sposób odkrywać świat, oglądając filmy online. Dążyliśmy też do tego, by rodzice i opiekunowie mogli w prostszy sposób wspierać swoje dzieci podczas rozwijania ich nowych zainteresowań.

Bezpieczniejsze odkrywanie treści dla dzieci.

Wskazówki i narzędzia dla Twojej rodziny.

Każda rodzina jest inna. Poznaj narzędzia, dzięki którym dostosujesz aplikację do potrzeb swoich dzieci – wybieraj treści, które dzieci mogą oglądać, ustaw limit czasu przed ekranem i blokuj niewłaściwe filmy. Zyskasz też dostęp do materiałów, które pomogą Ci nauczyć dzieci odpowiednich nawyków korzystania z internetu.

Twórz indywidualne profile dostosowane do potrzeb swoich dzieci

Zarejestruj się aby utworzyć nawet osiem profili dla dzieci. Każdy z nich zawiera oddzielne preferencje oglądania, rekomendacje filmów i ustawienia.

Akceptuj treści, które może oglądać Twoje dziecko

Chcesz mieć pełną kontrolę nad tym, co ogląda Twoje dziecko? Wybierz ustawienie „Tylko zaakceptowanie treści”, aby Twoje dziecko mogło oglądać wyłącznie wybrane przez Ciebie filmy, kanały i kolekcje. Jeśli to ustawienie jest włączone, dziecko nie może wyszukiwać filmów.

Akceptuj kolekcje od naszych zaufanych partnerów.

Nasi zaufani partnerzy oraz zespół YouTube Kids oferują „kolekcje” filmów i kanałów pogrupowanych tematycznie (np. nauka, muzyka). Wybranie kolekcji to łatwy sposób na udostępnienie treści, które dzieci mogą oglądać przy włączonym ustawieniu „Tylko zaakceptowane treści”.

Wybierz ustawienia treści dostosowane do wieku dziecka

Nasze systemy wybierają treści przyjazne dla rodzin z licznych zasobów YouTube.

W ustawieniu „Maluchy” stworzonym z myślą o dzieciach do 4 roku życia wybieramy filmy, które zachęcają do kreatywności, zabawy, nauki i odkrywania. Ustawienie „Młodsze” umożliwia dzieciom w wieku 5–7 lat samodzielne odkrywanie interesujących je treści spośród szerokiej gamy tematów, które obejmują piosenki, kreskówki czy filmy o pracach plastycznych. Z kolei ustawienie „Starsze” to okazja dla dzieci 8-letnich i starszych do wyszukiwania i oglądania dodatkowych materiałów, takich jak muzyka popularna i filmy o grach dla dzieci.

Dokładamy wszelkich starań, by filmy dostępne w YouTube Kids mogły oglądać całe rodziny. Aby zwiększyć bezpieczeństwo online najmłodszych użytkowników, materiały dobierane są zarówno na podstawie zautomatyzowanych filtrów stworzonych przez nasz zespół inżynierów, jak i weryfikacji manualnej oraz opinii przekazywanych nam przez rodziców. Jednak żaden system nie jest niezawodny, więc w aplikacji mogą czasem pojawić się również nieodpowiednie treści. Cały czas pracujemy nad poprawą naszych zabezpieczeń i oferowaniem większej liczby funkcji, aby pomóc rodzicom stworzyć bezpieczniejsze miejsce online dla swojej rodziny.

Ustaw limit czasu.

Ustaw limit czasu, aby ustalić, jak długo dziecko może korzystać z aplikacji.

Łatwy sposób na blokowanie filmów.

Nie podoba Ci się film? Zablokuj ten film albo nawet cały kanał, aby więcej go nie widzieć.

Bądź na bieżąco z treściami, jakie oglądają Twoje dzieci.

Przeglądaj historię oglądania, aby wiedzieć, co Twoje dziecko oglądało w aplikacji i poznać jego najnowsze zainteresowania.

Autor: Poleca B. Zwolińska