POMYSŁY NA NIEPOGODĘ - PUZZLE WŁASNEJ ROBOTY

Puzzle do wydrukowania i samodzielnego wykonania

Ten wspaniały motyl z rozpostartymi skrzydłami o pięknych kolorach skrzydeł siedzi na kwiatku jakby specjalnie pozował do zdjęcia....

Warto je najpierw wydrukować a następnie  podkleić z tyłu tekturkę a następnie wyciąć poszczególne składniki. Później pozostaje już tylko zabawa w układanie puzzli. Nie trudno jest zauważyć, że gdy człowiek  samodzielnie coś stworzy często satysfakcja jest dużo większa niż w przypadku zakupu gotowych przedmiotów.

Obrazkiem będącym podstawą do zrobienia puzzli może być :

- Twój własnoręcznie wykonany rysunek,
- zdjęcie,
- czy jakakolwiek praca wykonana dowolną techniką plastyczną,
- czy też fotografia z czasopisma,
- pocztówka,
  itd.

Puzzle mogą mieć  dowolny kształt, np. kwadratu, koła, trójkąta, prostokąta.

Natomiast pojedyncze elementy puzzli mogą być wycięte również w dowolny sposób. Ważne jest aby te elementy po złożeniu tworzyły przygotowany obrazek. Im bardziej szczegółowy i skomplikowany obrazek będący tłem puzzli tym trudniejsze do późniejszego układania.

W galerii i zakładce - Pliki do pobrania  znajdują sie propozycje gotowych puzzli do wydrukowania, pokolorowania, podklejenia na tekturce i wycięcia.

DOBREJ  ZABAWY !!!

Autor: Barbara Zwolińska