Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTEKA / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

Artykuły

Kącik POCZYTAJKI...

2018-04-08
Powiększ zdjęcie

Z myślą o naszych  czytelnikach w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie powstał Kącik „POCZYTAJKI". Jest on przeznaczony dla dzieci, które chętnie zaglądają do biblioteki, by w ciekawy i przyjemny sposób spędzić czas na wspólnym czytaniu książeczek. Powstanie kącika ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Odwiedzający mogą czytać wybrane przez siebie książki, układać puzzle, rysować, grać w gry. W kąciku panują określone zasady zachowania. Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do przyjścia i skorzystania z kącika.

Czytaj więcej o: Kącik POCZYTAJKI...

Zerówka w bibliotece...

2018-04-05
Powiększ zdjęcie

W  marcu uczniowie klasy „0” odwiedzili  bibliotekę szkolną. Celem odwiedzin było zapoznanie się ze zbiorami biblioteki, z częściami biblioteki: wypożyczalnia i czytelnia oraz zasadami korzystania z nich. Dzieci oglądały zbiory w dziale dla  najmłodszych, odgadywały tytuły bajek, rozwiązywały zagadki , krzyżówkę. Układały w zespołach rozsypanki obrazkowe z ilustracjami z bajek. Układały własne bajki. Uczniowie odwiedzili również kącik czytelniczy „POCZYTAJKI”, zapoznały się ze znajdującymi się tam książkami i zasadami korzystania z kącika. Spotkania w bibliotece poprowadził nauczyciel bibliotekarz Aneta Pionko.

Czytaj więcej o: Zerówka w bibliotece...

Piękny gest Marty...

2018-04-15

Z początkiem Nowego Roku 2018-ego biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie wzbogaciła się o kolejne 21 książek z serii „Martynka”. Ten piękny gest jest autorstwa uczennicy Marty Andrzejczak i jej mamy p. Katarzyny Andrzejczak. Ogółem Marta i jej mama podarowały bibliotece 40 książek. Marta samodzielnie sporządziła opisy bibliograficzne podarowanych książek, wprowadzając je do bazy danych systemu MOL NET+. Serdecznie za ten piękny dar dziękuję.

 

Nauczyciel bibliotekarz

Aneta Pionko

Czytaj więcej o: Piękny gest Marty...

O dofinansowaniu biblioteki...

2018-01-11
Powiększ zdjęcie

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grabowie wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa pod patronatem MEN, zakładającym wsparcie finansowe bibliotek szkolnych, które dzięki temu będą mogły dokonać zakupu nowych książek. Biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie. Wśród uczniów, rodziców i nauczycieli zostały przeprowadzone ankiety, które miały na celu zdiagnozowanie czytelnictwa wśród użytkowników biblioteki oraz ogólnie pracy biblioteki szkolnej, a w konsekwencji opracowanie i wdrażanie promocji biblioteki, jej zasobów i działalności w środowisku szkolnym. Po dokonaniu analizy ankiet, stworzyliśmy listę książek, które zostały  kupione do biblioteki szkolnej. Dziękujemy za wsparcie

Nauczyciel bibliotekarz: Aneta Pionko

                                                                                                      

Czytaj więcej o: O dofinansowaniu biblioteki...

Wtorek, 2018-05-22

Imieniny: Emila, Neleny
 • Odwiedziny: 886227
 • Do końca roku: 223 dni
 • Do wakacji: 31 dni
 • Grabów
 • 19°C
 • bezchmurnie
 • Wiatr: 2.1m/s SE
 • Ciśnienie: 1016 hPa
 • Wilgotność: 59%
 • Wschód słońca: 04:39
 • Zachód słońca: 20:42
 • Źródło: OpenWeatherMap

Jakie zajęcia pozalekcyjne powinny funkcjonować w naszej szkole?