REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ...

REGULAMIN  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ

PRZY

ZESPOLE SZKÓŁ W GRABOWIE

1. W świetlicy mogą przebywać wszyscy uczniowie szkół i oddziałów wchodzących w skład Zespołu Szkół w Grabowie, szczególnie uczniowie, którzy oczekują na zajęcia lekcyjne lub pozostają
    w szkole po zakończonych lekcjach ze względu na odjazd ze szkoły autobusem  bądź też z innych przyczyn wynikających z organizacji pracy szkoły.
  2. Uczniowie zobowiązani są do przestrzegania „Regulaminu sprawowania opieki nad uczniami” oraz „Regulaminu wpłat na posiłki”.
  3. Podczas pobytu w świetlicy uczniowie odrabiają prace domowe, korzystają ze zgromadzonego wyposażenia , pomocy wychowawców świetlicy,  spędzają czas wolny  w sposób zorganizowany.
  4. Uczniowie objęci opieką w świetlicy nie mogą oddalać się bez pozwolenia wychowawcy świetlicy i pisemnej zgody  rodzica.
  5. Uczniowie zobowiązani  są wypełniać polecenia wychowawców
    oraz koleżanek i kolegów dyżurujących w świetlicy.
  6. Uczniowie powinni zachowywać  się po koleżeńsku wobec rówieśników i otaczać opieką młodszych kolegów.
  7. Świetlica szkolna pełni również funkcję stołówki szkolnej podczas przerw obiadowych i śniadania dla uczniów klasy zerowej oraz przedszkola.
  8. Uczniowie powinni rzetelnie wypełniać przydzielone obowiązki
    i czynnie uczestniczyć w pracach społecznie użytecznych na rzecz szkoły.
  9. Uczniowie są zobowiązani dbać o stan mebli i sprzętu znajdującego się w świetlicy.
  10. Uczniowie wyróżniający się w działalności na rzecz świetlicy, stołówki i sklepiku szkolnego otrzymują nagrody.
  11. Uczniowie dbają o ład, porządek i wystrój świetlicy, aktualizują gazetki okolicznościowe w świetlicy oraz przy świetlicy – Szkolny Klub Wolontariusza.

Środa, 2018-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała