REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z księgozbioru biblioteki szkolnej korzystać mogą  wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice Zespołu Szkół w Grabowie.
  2. Czytelnicy mają prawo do bezpłatnego korzystania z księgozbioru biblioteki.
  3. Informacje o godzinach otwarcia biblioteki podane są na drzwiach wejściowych.
  4. Czytelnika w obrębie biblioteki obowiązuje cisza.
  5. W bibliotece obowiązuje zakaz picia napojów i spożywania posiłków.
  6. Ze zbiorów biblioteki korzystać można:

*wypożyczając je do domu (lektury szkolne, literatura piękna, książki      popularnonaukowe)

*czytając i przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny)

*korzystając w pracowniach przedmiotowych (pomoce przekazane do dyspozycji nauczyciela)
  7. Zbiory specjalne (kasety wideo, programy multimedialne) wypożyczane są tylko nauczycielom.
  8. Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować o nich nauczyciela bibliotekarza.
  9. W przypadku zagubienia lub zniszczenia książki  czytelnik jest zobowiązany zwrócić taką samą pozycję lub inną wskazaną  przez nauczyciela bibliotekarza.
  10. Wszystkie wypożyczone przez czytelników książki powinny być zwrócone na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.
  11. Uczniom wyróżniającym się systematycznym czytelnictwem i biorącym udział w pracach biblioteki mogą być przyznawane nagrody na koniec roku szkolnego.
  12. Czytelnik może pożyczać książki tylko na swoje nazwisko.
  13. Książki wypożyczonej nie można przekazywać osobom trzecim.
  14. Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać za zgodą nauczyciela bibliotekarza ze stanowiska komputerowego dla potrzeb      dydaktycznych.
  15. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na okres 1 miesiąca, ale w uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub      zwiększyć liczbę wypożyczonych pozycji z podaniem terminu ich zwrotu.
  16. Uczniowie przygotowujący się do konkursów mają prawo wypożyczenia większej liczby książek jednorazowo.
  17. Wszystkich czytelników zobowiązuje się do poszanowania sprzętu i wyposażenia biblioteki oraz kulturalnego zachowania się.
  18. Uczniów, którym są wypożyczane w bibliotece szkolnej podręczniki z dotacji rządowej obowiązuje oddzielny Regulamin  Korzystania z Podręczników i Materiałów Edukacyjnych w Zespole Szkół w  Grabowie.
  19. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zapoznania się  z niniejszym regulaminem i do bezwzględnego przestrzegania go. Za nie przestrzeganie regulaminu biblioteki czytelnik może być pozbawiony prawa  do korzystania z księgozbioru.

Piątek, 2018-07-20

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty