XIII Powiatowe Forum Samorządów Uczniowskich

14 maja 2016 roku przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły w składzie: Weronika Jedyńska, Oliwia Pabin i Aleksandra Strzelecka pod opieką p. K. Niedomagała wzięły udział w XIII Powiatowym Forum Samorządów Uczniowskich, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Błoniu.

Spotkanie, w którym uczestniczyło 13 szkół podstawowych z powiatu łęczyckiego, przedstawiciele IPN z Łodzi, senator RP Przemysław Błaszczyk oraz wójt gminy Łęczyca Jacek Rogoziński podzielone było na 2 etapy. Pierwszy z nich to quiz historyczny polegający na układaniu na czas puzzli edukacyjnych ,, IV rozbiór Polski '' oraz zaznaczeniu ważnych dla historii Polski miejsc na mapie. Przedstawicielki naszej szkoły okazały się najlepsze i zajęły I miejsce.  Drugi etap to zajęcia warsztatowe w grupach pod hasłem ,, Jak być patriotą? '' oraz tworzenie patriotycznego logo na koszulkach. Forum pozwoliło nam poszerzyć wiedzę o Ojczyźnie oraz zawrzeć nowe przyjaźnie z rówieśnikami ze szkół powiatu łęczyckiego .