Konkurs czytelniczy dla klas IV - VI ze znajomości polskich przysłów pod nazwą „Nie daj plamy! ”

Cele ogólne:

• uczniowie zapoznają się z polskimi przysłowiami oraz ich znaczeniem
  • uczniowie doskonalą umiejętność wyszukiwania informacji w różnych źródłach: np. w „Księdze przysłów” lub w Internecie

Cele operacyjne:

• uczeń zna treść i wyjaśnienie konkretnych przysłów
  • uczeń potrafi operować przyswojonymi przysłowiami- jest w stanie wykorzystywać ich przenośne znaczenie
  • uczeń radzi sobie z udzielaniem pisemnych odpowiedzi na różnorodne polecenia konkursowe

Chętni do wzięcia udziału w tym konkursie proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej do dnia 2 marca 2015 roku. Konkurs rozpocznie się 3 marca 2015 r. i będzie trwał do 30 marca 2015 roku. Przez 4 kolejne tygodnie należy w każdy poniedziałek pobrać w bibliotece pytania konkursowe, rozwiązane zadania składamy w bibliotece w każdy piątek danego tygodnia.