"BohaterON-włącz historię!"...

Z prawdziwą dumą prezentujemy podziękowania dla naszej Szkoły za udział w projekcie „BohaterON – włącz historię!”. BohaterON to ogólnopolska kampania historyczna, która ma na celu przywrócenie pamięci i uhonorowanie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie do nich kartek z życzeniami.

Akcja służy także edukacji Polaków, wzmacnianiu poczucia tożsamości narodowej, krzewieniu postaw patriotycznych oraz budowaniu wrażliwości społecznej. Nazwa kampanii stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON” (czyli „włączyć”) sygnalizuje chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Haliny Pawłowskiej i p. Joanny Heftowicz oraz podopieczni DDP „Senior WIGOR” entuzjastycznie włączyli się do tej akcji wysyłając do uczestników Powstania Warszawskiego ponad 200 kartek z życzeniami i podziękowaniami za patriotyzm i walkę o wolną Polskę. Te pocztówki mają dla Powstańców duże znaczenie – dowodzą pamięci, wdzięczności, dostarczają wzruszeń. Uczestnicy walk o stolicę piszą i dzwonią do Organizatorów kampanii, prosząc, żeby przekazać nadawcom, że pocztówki naprawdę do nich docierają, wywołując radość i wzruszenie.