„Królowa Śniegu” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi...

14 listopada 2018r. 47-osobowa grupa uczniów z klas 4a, 4b, 5a, 5b i 6 wraz z opiekunkami (p. A. Pionko, p. B. Borowską i p. J. Heftowicz) miała okazję bezpłatnie uczestniczyć w kulturze podczas oglądania spektaklu pt. „Królowa Śniegu” w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Wyjazd był całkowicie sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2018 rok „Kultura łączy pokolenia – łódzkie bez barier”,

którego celem  jest zwiększenie dostępu dzieci i młodzieży szkolnej, rodziców oraz dziadków do narodowych zasobów kultury, wyrównywanie szans edukacyjnych, rozwijanie zainteresowań różnymi formami kultury oraz przygotowanie do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Wykonawcą zadania jest Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Impet”, a pomysłodawcą p. A. Roszuk i p. R. Tratkiewicz.

Po spektaklu uczniowie naszej szkoły mogli porozmawiać z aktorami, którzy wcielili się w role postaci z baśni H. Ch. Andersena, dotknąć ich kostiumów oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.