BohaterON w naszej szkole...

BOHATERON W NASZEJ SZKOLE – WŁĄCZ HISTORIĘ!

Uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjalnych mieli okazję uczestniczyć po raz pierwszy w kampanii społecznej „BohaterON – Włącz Historię” realizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, Instytut Pamięci Narodowej, Fundacje Rosa i Sensoria. Patronat nad projektem roztoczył Minister Edukacji Narodowej.

Uczniowie podczas zajęć języka polskiego i historii poznali wydarzenia z roku 1944 oraz wybrane sylwetki bohaterów powstania.  Do naszej akcji dołączyli także seniorzy z DDP „Senior WIGOR”. Razem wypełniliśmy prawie 200 kartek pocztowych, które trafią - za pośrednictwem fundacji - do uczestników powstania warszawskiego. Mogliśmy w ten sposób upamiętnić i uhonorować uczestników tego niezwykłego w dziejach naszej historii zrywu narodowowyzwoleńczego.

BohaterON to niezwykła edukacja historyczna, krzewienie patriotyzmu oraz budowanie społecznej wrażliwości. „BohaterON ma edukować społeczeństwo, bazując na tysiącach historii Powstańców. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.”

J. Heftowicz, H. Pawłowska