Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania...

01 października 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W Polsce "Dzień Głośnego Czytania" obchodzony 29 września ma już 11-letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania.

Z tej okazji uczniowie zaprezentowali wiersze patriotyczne tematycznie dotyczące  naszej pięknej Ojczyzny. Były one wyrazem hołdu dla niej, z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wiersz „Co to jest Polska?” zaprezentowała Julia Jabłońska,

Wiersz „Taki kraj” Marta Andrzejczak,

Wiersz „Tu wszędzie Polska”  Adam Zalewski,

Wiersz  „Żeby Polska była Polską”  Julia Król,

Wiersz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Weronika Nowak,

Wiersz „Piękna jest nasza ziemia” Małgorzata Gruszczyńska.

Prowadzącym był Kamil Zając. Organizatorami Dnia Głośnego czytania były: p. Aneta Pionko, p. Krystyna Gaj, p. Joanna Heftowicz, dekoracje p. Aleksandra Kacprzak. Sprzęt nagłaśniający zainstalowali: Kamil Grzela i Damian Retkowski. Podziękowania kierujemy w stronę wychowawców i uczniów, którzy uświetnili ten dzień zakładając odświętne stroje, kotyliony, wstążki.