Rowerzyści-gimnazjaliści na szlaku...

18 czerwca 2018. uczniowie klasy IIIc pod kierownictwem p. Ryszarda Borowskiego i opiekuna p. Dariusza Wybrańskiego wyruszyli  na wycieczkę rowerową aby podziwiać „Zabytki naszej okolicy” na trasie:  Grabów- Smardzew- Głębokie- Olszówka- Borysławice Zamkowe. Długość trasy ok. 50 km.

W Borysławicach Zamkowych turyści mieli przyjemność oglądać  i podziwiać ruiny z początku XV w. zamku, wybudowanego przez biskupa krakowskiego Wojciecha Jastrzębca, zamku zburzonego przez Szwedów  w 1656 r.

Dalsza trasa wiodła przez Borysławice Kościelne, w których znajduje się przepiękny  drewniany kościół Wniebowzięcia NMP, który zbudowany został w 1759 r. z fundacji Antoniego Gorzeńskiego – ówczesnego właściciela wsi.

Kolejne etapy naszej eskapady to przejazd przez: Olszówkę-Głębokie-Kadzidłową-Besiekiery, w których zamek każdy z nas doskonale zna.

Wszystkich zainteresowanych wędrówkami rowerowymi zapraszamy i zachęcamy  do takich wypraw. To może stać się Twoim hobby.

Wtorek, 2018-12-18

Imieniny: Bogusława, Gracjana