BIWAK czwartoklasistów...

8 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawczyniami, p.Beatą Borowską i chętnymi rodzicami uczestniczyli w biwaku. Pierwsza część imprezy była to piesza wycieczka do Siedliska w Besiekierach oraz udział w warsztatach „W poszanowaniu chleba”.

Czwartoklasiści nie tylko przypomnieli sobie etapy powstawania chleba, ale również mogli własnoręcznie rozwałkować przygotowane wcześniej przez panią Gospodynią Siedliska ciasto, które następnie zostało upieczone na płycie kuchni węglowej. Przyszedł czas na delektowanie się podpłomykami, które posmarowane pysznym miodkiem lub masełkiem z czosnkiem (produkty wyrabiane w Siedlisku) po prostu rozpływały się w ustach naszych uczniów i znikały w błyskawicznym tempie. W przerwie między warsztatami można było oddać się skokom przez linę – wszyscy chcieli pobić rekord Małgosi (45 skoków), ale udało się to tylko mamie Patrycji – p. Agnieszce! Brawo!

Gospodyni Siedliska za punkt honoru wzięła sobie cel, aby nikogo nie wypuścić głodnego ze swych progów, dlatego poczęstowała nas wszystkich pysznymi kiełbaskami z grilla. Tak nakarmieni mieliśmy energię, aby wracać pieszo do Grabowa! Dziękujemy Pani Ani za gościnę :-)

Kolejnym etapem naszego biwaku była noc w szkole. Późną kolację zapewniła nam pewna łęczycka pizzeria. Przygotowaliśmy bazę noclegową – była nią sala numer 5 ! O 6 rano wszyscy byli już na nogach i delektowali się pysznym śniadankiem przygotowanym przez Panią Ewę. Na zakończenie uczniowie rozegrali jeszcze pasjonujący mecz piłki halowej, który zakończył się wynikiem 5:3 dla drużyny „ZIELONYCH” :-) O 8.30 pierwsi rodzice zaczęli odbierać biwakowiczów.