Wycieczka do KONINA...

W dniu 24 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły zwiedzali niektóre atrakcje w województwie wielkopolskim.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była redakcja „Przeglądu Konińskiego”. Tu w przemiłej atmosferze byliśmy oprowadzeni po budynku, w którym powstaje gazeta opisująca życie mieszkańców Konina, „Echo Turku” oraz „Przegląd Kolski”. Nasza wizyta została upamiętniona okolicznościowym artykułem na internetowej stronie gazety (http://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/3/6293/goscie-w-redakcji-przegladu-koninskiego.html)

Następnym punktem wycieczki był Park Makiet Mikroskala w Koninie, gdzie na naszych uczniów czekało ponad 30 różnych makiet o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym przedstawiających  sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski, świata i Konina oraz interaktywne kolejki, postacie z bajek PRL-u, wesołe miasteczko pełne świateł i barw. Uczniowie  mogli również podziwiać dinozaury, a także.....powalczyć jak bohaterowie filmu  "Gwiezdne wojny". Emocji wszystkim dostarczył niezwykły  seans filmowy w kinie 6D. Film pokazywał podróż w głąb Ziemi. Poruszające się fotele, tryskająca woda i powiew wiatru oraz trójwymiarowy obraz to efekty, które mogliśmy poczuć na własnej skórze. Atrakcją była również niezwykła kapsuła 6D. Wszystkie dzieci brały udział w  warsztatach Minecraft, podczas których z drewnianych sześcianów mogły samodzielnie wykonać dowolną postać z popularnej gry komputerowej. Pobyt w  Parku „Mikroskala” uczniowie zakończyli w dyskotekowych rytmach z mocnym postanowieniem odwiedzenia obiektu ponownie.