Rajd rowerowy- KLASA VIa...

W dniu 18 października 2017 roku   klasa VIa po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrała się na  rajd rowerowy po terenie gminy Grabów. Po zapoznaniu się z regulaminem wycieczki,  rowerzyści wyruszyli w drogę . 16 osobowa kolumna na czele z panią Dyrektor Krystyną Gaj i zamykającą rząd panią Wandą Mielczarek udała się w kierunku Chorek przez Besk Stary, Bowętów, gdzie nastąpił pierwszy krótki nieplanowany  postój  na złapanie oddechu .

Następnie skierowali się do  miejscowości Budki. Dalsza trasa wiodła przez Brudzeń i dotarli do kolejnego miejsca postojowego, jakim był opuszczony pałacyk w Smolicach. Tam był zaplanowany dłuższy pobyt na spożycie śniadania , ale chmara rozmaitych owadów przegoniła ich już po 15 minutach . Pełni energii wyruszyli w dalsza trasę, która przebiegała przez Piaski, Byszew, Goszczędzę, aż do punktu docelowego jakim było gospodarstwo domowe pani Jankowiak Elżbiety – babci Eryka.

2 godzinny pobyt okazał się bardzo udany – gry, zabawy ruchowe i integracyjne przy muzyce,  a do tego niezwykła gościnność gospodyni , która przygotowała dla wszystkich ognisko z kiełbaskami,  ciasto i napoje wszelkiego rodzaju. Na deser były nawet  pączki i chipsy. Było pysznie! Duża zasługa  i słowa uznania za tak smaczny posiłek również  dla pani Joanny Ludwiczak – mamy Marysi, która pomogła pani Eli  wszystko zorganizować.

Bardzo dziękujemy obu Paniom!

Ponadto Pani Elżbieta oprowadziła gości po całym gospodarstwie i pokazała galerię obrazów swojego autorstwa . Do tego wszystkiego dołożyła nam się wspaniała pogoda jaką mieliśmy tego dnia. Żal było wracać!  Po podziękowaniach o godzinie 14.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły,  skąd we wspaniałych humorach wróciliśmy do domu.