XVI "Rajd - Powitanie Wiosny na Ziemi Grabowskiej"

18 marca 2017r. 55- osobowa grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w „Rajdzie pieszym - Powitanie Wiosny na Ziemi Łęczyckiej”zorganizowanym przez oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej"na terenie gminy Grabów.

Propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia, poznawanie piękna i walorów krajoznawczych Gminy Grabów połączone z zabawą w budzącej się do życia wiosennej scenerii, to główne cele tegorocznego Rajdu. W roli opiekunów grabowskich turystów wystąpili: p. K.Gaj, p. K.Niedomagała, p.A. Sobczyńska, p. M.Sobczyńska, p. J.Walczykowska, p.M. Jagielski.

Do wyboru mieliśmy dwie trasy. Pierwsza dla uczniów klas 0, IIa i IIb liczyła 6 km- prowadziła przez leśne ścieżki ze Starej Sobótki do Jastrzębi. Uczniowie starsi mieli do pokonania 10 km, ze Starej Sobótki do Besiekier. Następnie wszyscy autokarami wrócili do Gimnazjum w Grabowie na ciepły posiłek.  Na zakończenie rozstrzygnięto przeprowadzone wcześniej konkursy i rozdano puchary i dyplomy.

Każdy z uczestników dzisiejszego rajdu okazał się bohaterem i zasłużył na medal, gdyż w wyruszyć  w drogę w tak brzydką pogodę z cieplutkiego domu to WIELKI WYCZYN...

Pozdrawiamy uczniów:

SOBOTNICH KANAPOWCÓW I KOMPUTEROWCÓW...