Tym razem BUDAPESZT...

W dniach 21-23 października 2016r. pracownicy Zespołu Szkół w Grabowie uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez łódzkie biuro podróży. Głównym celem wycieczki był Budapeszt, a program obejmował pobyt w takich miejscach jak:

• Wzgórze Zamkowe m.in.: Baszta Rybacka, neogotycki Kościół Macieja, Brama Wiedeńska, Zamek Królewski
  • Plac Milenijny - Plac Bohaterów, zwieńczenie alei Andrassyego, Zamek Vajdahunyad, spacer po Lasku Miejskim.
  • Kossuth Ter (plac Lajosa Kossuth), Neogotycki Parlament - symbol Budapesztu, jeden z największych budynków parlamentarnych na świecie.
  • neorenesansowa Bazylika św. Stefana - jeden z największych budynków w Budapeszcie
  • Vaci utca - najsłynniejsza ulica Budapesztu, przy której mają swoje siedziby eleganckie sklepy, galerie sztuki, księgarnie i restauracje
  • Wzgórze Gellerta – z którego podziwialiśmy piękną panoramę  miasta.
  • W późnych godzinach wieczornych rejs statkiem po Dunaju.
  • Szentendre, urokliwe barokowe miasteczko artystów, z wąskimi, krętymi uliczkami i najbardziej znanym w Europie Muzeum Marcepana.

W drodze powrotnej mieliśmy możliwość podziwiania słowackich wzgórz w jesiennej szacie.