Powitanie WIOSNY-2016 w Besiekierach.

Klasa IVa na Powitanie Wiosny, w dniu 21 marca 2016 roku wybrała się na rajd pieszy do Besiekier. Zaprosiliśmy na naszą wycieczkę również klasę IV b z wychowawcą. Najpierw podzieliliśmy się na trzy grupy i w swoich zespołach przygotowywaliśmy pyszne menu na wycieczkę. Grupa I pracowała nad koreczkami, grupa II – nad sałatką owocową i grupa III – nad sałatką grecką. Klasa IVb również się zaangażowała w przygotowywanie posiłków. Po spakowaniu naszych potraw przez rodziców i zapoznaniu się z przepisami BHP wycieczek pieszych ruszyliśmy na wyprawę.

Naszym pilotem przewodnikiem była pani Dyrektor Krystyna Gaj, która nadawała tempo naszej wędrówce, pani Wanda Mielczarek asekurowała nas po środku, a peleton zamykała pani Agnieszka Sobczyńska. Marsz umilaliśmy sobie pogawędką, słuchaniem muzyki oraz śpiewaniem piosenek.  Gdy dotarliśmy na miejsce czekali już na nas rodzice, którzy zorganizowali ognisko z grillem, za którego dziękujemy panu Sobczyńskiemu. Po krótkiej rozgrzewce na sportowo, wzięliśmy się za pieczenie kiełbasek i wspólny posiłek przy stołach suto zastawionych potrawami własnego wyrobu i rodziców. Pani Ludwiczak podarowała nam soki jabłkowe własnego wyrobu – smakowały wybornie.  Na osłodę były pyszne babeczki wykonane przez panią Król oraz ciepłe pączki upieczone przez mieszkańców Besiekier.

Wszystkim bardzo dziękujemy!

Po wspólnym posiłku wróciliśmy do zabaw sportowo –rekreacyjnych.

Na koniec pani Mielczarek przeczytała nam legendy o zamku w Besiekierach i z dobrymi humorami wróciliśmy do szkoły, skąd rozeszliśmy się do domów.

Do zobaczenia na następnej wycieczce.