PODRÓŻE MARZEŃ WIRTUALNIE

Od ponad miesiąca koronawirus wywraca nasze życie do góry nogami. Pozamykał nas w czterech ścianach i zamienił mieszkania w szkołę, przedszkole, biuro, studio nagrań czy salę treningową… Wiele osób z niecierpliwością czeka na koniec epidemii i ma marzenia. Możliwości finansowe, czasowe, zdrowotne nie zawsze pozwalają, aby udać się w wymarzoną podróż lub zobaczyć miejsca, które fascynują, intrygują, które nas zaciekawiają.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by rozpocząć wirtualne zwiedzanie zakątków naszej matki Ziemi. W sieci znajduje się wiele darmowych filmów ukazujących uroki naszej planety, wystarczy np. wejść na strony internetowe miast, muzeów.

Ciekawą propozycją jest Arte (www.arte.tv/pl) – europejska telewizja kulturalna online, dostępna także w polskiej wersji językowej. Obejrzymy tu filmy, dokumenty, programy informacyjne i artystyczne. Na stronie Kultura w Internecie znajdziemy wirtualne spacery po ciekawych miejscach i muzeach w Polsce czy Ninatekę z filmami fabularnymi i dokumentalnymi, zapiskami spektakli i słuchowisk radiowych.

nauczyciel bibliotekarz