Teatr bliżej nas...

Rozpoczynając obchody Międzynarodowego Dnia Teatru grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Joanny Heftowicz, p. Beaty Borowskiej, p. Mirosławy Borowskiej oraz p. Ryszarda Borowskiego w piątek,15 marca 2019r.  uczestniczyła w niezwykłym spektaklu w Teatrze „Arlekin” w Łodzi zatytułowanym „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.

Była to nasza pierwsza wizyta w teatrze „Arlekin” i na pewno nie ostatnia, gdyż spektakl nie tylko prezentował wysoki poziom artystyczny, ale także w przystępny młodemu widzowi sposób przybliżył świat uniwersalnych wartości. Przedstawienie, które jest współczesną, rozśpiewaną inscenizacją znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, zatruwających swoim zachowaniem życie rodziny i rodzinnej wsi, wywarło wielkie wrażenie na uczniach naszej szkoły.

Podobne odczucia młodzi ludzie mieli po warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów, których chwilę wcześniej można było oglądać na deskach teatru. Ta aktywność zatytułowana „Porusz sobą, porusz lalką” umożliwiała zapoznanie się z klasycznymi lalkami. Uczestnicząc w warsztacie, uczniowie samodzielnie doświadczyli w prostych działaniach i etiudach, jak działa ruch, perspektywa i przestrzeń w teatrze. Po trzech godzinach spędzonych w „Arlekinie” wycieczkowicze przenieśli się do Muzeum Miasta Zgierza, którego dyrektorem jest absolwent naszej szkoły - p. Robert Starzyński. Tam uczniowie zapoznali się z treścią trzech wystaw stałych: „Kruszówka - wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX w.”, „Z dziejów Zgierza” oraz wystawy czasowej „W szkolnych ławach. Szkolnictwo powszechne w międzywojennym Zgierzu”.

Pełni nowych doświadczeń młodzi ludzie wrócili do domu. A więcej o wrażeniach z teatru można dowiedzieć się z wypowiedzi naszych uczniów.