Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej...

W dniu 14 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej  na etapie gminnym. W turnieju brali udział zwycięscy eliminacji szkolnych ze szkół podstawowych: w Chorkach, w Grabowie, w Kadzidłowej i w Starej Sobótce.  Grupa młodsza liczyła 11 uczestników, byli to uczniowie klas IV-VI, grupa starsza liczyła 9 uczestników, którą reprezentowali uczniowie klas VII- VIII i gimnazjum.

Turniej przeprowadziło Jury w składzie: Pan Zdzisław Antoni Maciejewski Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gminie Grabów w funkcji Przewodniczącego Jury oraz członkowie w osobach: Prezes OSP w Grabowie Pan Zbigniew Sobczyński i Naczelnik OSP w Grabowie Pan Piotr Mądry. Koordynatorem administracyjnym Turnieju z ramienia Urzędu Gminy była Pani Sylwia Bielawska.

Otwarcia zmagań Turniejowych dokonał Wójt Gminy Grabów Pan Janusz Jagodziński. Po zaprezentowaniu regulaminu przez Przewodniczącego Jury uczniowie przystąpili do pisemnego rozwiązywania testu z wiedzy. Następnie rozpoczął się etap pytań ustnych.

Po sprawdzeniu testów i podsumowaniu punktów za odpowiedzi ustne, Jury wyłoniło laureatów Turnieju. W grupie młodszej zwycięzcami zostały uczennice Szkoły Podstawowej w Starej Sobótce, Julia Matczak i Małgorzata Cieplak,  które będą reprezentować Gminę Grabów w Turnieju na szczeblu Powiatowym. Grupę starszą reprezentować będą uczniowie Szkoły Podstawowej w Grabowie w osobach Aleksandra Strzelecka uczennica klasy VIII i Mateusz Jagielski uczeń klasy VIIa. Zwycięscy i uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Gminny OSP w Grabowie, które wręczył Wójt Gminy i Przewodniczący Jury.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w Turnieju Powiatowym.

Nauczycielom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów  do Turnieju Gminnego, a są nimi: Pani Beata Komorowska, Pani Edyta Pawłowska, Pani Krystyna Gaj i Pan Artur Niewiadomski.

Czwartek, 2019-03-21

Imieniny: Benedykta, Lubomiry