Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi......

20 listopada 2017 roku grupa siódmoklasistów oraz młodzieży z trzecich klas gimnazjalnych pojechała do Łodzi w celu udziału w spektaklu „Zemsta” w Teatrze Muzycznym. Zanim uczniowie obejrzeli komedię Aleksandra Fredry na teatralnych deskach, odwiedzili łódzkie Muzeum – Stację Radegast.

Miejsce to upamiętnia masowe deportacje ludności żydowskiej do obozu zagłady w niedalekim od naszego Grabowa Chełmnie nad Nerem. Uczestnicy wycieczki w skupieniu wysłuchali słów przewodnika nt. wystawy czasowej pt. Zabrano nam dzieciństwo” oraz zapoznali się z treściami umieszczonymi w Tunelu Deportowanych na Stacji Radegast. Opiekę nad uczniami pełniły p. Teresa Domańska, Katarzyna Strzelecka, Anna Wasiak i Joanna Heftowicz.