Rodzice czytają dzieciom...

18 maja 2017 roku odbyło się spotkanie z cyklu „Rodzice czytają dzieciom”. Naszymi gośćmi były: p. Anna Kiejnach, p. Agnieszka Domańska, p. Jolanta Kaftan, które czytały uczniom klasy IV Zespołu Szkół Szkoły Podstawowej w Grabowie wiersze Jana Brzechwy. Miłym akcentem było wspólne odczytanie przez mamy ze swoimi pociechami przygotowanych utworów Brzechwy. Dzieci nagrodziły brawami występy naszych gości.

Po spotkaniu z rodzicami czwartoklasiści udali się do biblioteki szkolnej gdzie odbyła się część konkursowa akcji „Rodzice czytają dzieciom”. Uczniowie podzieleni na zespoły wzięli udział w następujących konkurencjach:

1. Pierwsze zadanie konkursowe: „Czytam bajki znane i      lubiane” – wysłuchanie fragmentów bajek i rozpoznanie ich tytułów.
  2. Drugie zadanie konkursowe: Oddzielenie ziaren      fasoli, białych od czerwonych-konkurencja na czas.
  3. Trzecie zadanie konkursowe: Układanie puzzli z      ilustracjami z bajek; podanie tytułu bajki.
  4. Czwarte zadanie konkursowe: „Zabawa w skojarzenia”-      czyli odgadywanie tytułów bajek z ciągu wyrazów charakterystycznych dla      danego utworu.
  5. Piąte zadanie konkursowe: „Rekwizyty”- Na podstawie      wylosowanych z worka przedmiotów dzieci odgadywały tytuł baśni.
  6. Szóste zadanie konkursowe: „Czytam bajki znane i lubiane”      – wysłuchanie fragmentów bajek i rozpoznanie ich tytułów.

Po podliczeniu punktów pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 1 w składzie: Marta Andrzejczak, Olimpia Krzyżanowska, Kinga i Karolina Kęska oraz drużyna nr 2 w składzie: Maria Gruszczyńska, Szymon Domański, Bartłomiej Kiejnach, Norbert Bojanowski.  Miejsce drugie drużyna nr 3: Krzysztof Kaftan, Dominik Krysztofiak, Marcin Augustyniak. Uczestnicy otrzymali drobne upominki, które zasponsorował nauczyciel bibliotekarz,
a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Organizator spotkania p. Aneta Pionko i p. Iwona Morawska.