VI KONKURS WIEDZY ŁOWIECKIEJ-2016...

20 maja 2016 roku drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Samuel Grabowski kl.V, Aleksandra Strzelecka kl. V, Natalia Szewczyk kl. V pod opieką p. Agnieszki Sobczyńskiej uczestniczyła w VI Edycji Konkursu z Wiedzy Łowieckiej o Puchar Przechodni Zarządu Koła Łowieckiego nr 2  „Łowiec”  w Łodzi.

Organizatorami konkursu było Koło Łowieckie Nr 2„ŁOWIEC” w Łodzi oraz Starostwo Powiatowe w Łęczycy i Gminy: Grabów, Kutno oraz Witonia. Do konkursu przystąpiło 6 drużyn ze Szkół Podstawowych, które znajdują się na terenie obwodów łowieckich dzierżawionych przez koło.

Tematyką tegorocznego konkursu były ssaki drapieżne występujące w polskich lasach. Jak co roku konkurs składał się z 3 części: w pierwszej pisemnej uczniowie indywidualnie odpowiadali na pytania testowe, w drugiej i trzeciej odpowiadali zespołowo na pytania wylosowane przez drużynę. Przerwy między poszczególnymi etapami uświetnił rzadko spotykany w naszym regionie gość – puchacz Paweł wraz ze swoim opiekunem. Przedstawiciele naszej szkoły zajęli III miejsce. Wracając do domu z medalami, a także cennymi nagrodami w postaci tabletów, książek.