Zakończenie KARNAWAŁU...

5 lutego 2016r. odbyło się w naszej szkole wyjątkowe widowisko. Impreza składała się z trzech części, a wśród występujących zobaczyliśmy nie tylko uczniów , ale też ich rodziców i babcie! Na uroczystości obecni byli dyr. Mariusz Jagielski i z-ca dyr. Krystyna Gaj.

Na początku odbył się Konkurs Tańca, zorganizowany przez p. Wandę Mielczarek. Uczennice z klas IV-VI zaprezentowały przygotowane wcześniej układy taneczne, a jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – kl. V

II miejsce – kl. VI

III miejsce - kl. IVa

IV miejsce – kl. IVb

W drugiej części koncertu na scenę wkroczyły niezwykłe duety i jeden tercet. To dzieci  z kl. I – III, wraz ze swoimi rodzicami i babciami, zaśpiewały kolędy, dzięki czemu mogliśmy jeszcze raz poczuć świąteczną atmosferę. Przygotowania do występu rozpoczęły się jeszcze przed świętami, kiedy to odbyły się warsztaty muzyczne, prowadzone przez p. Lidię Wasiak i p. Michała Nowakowskiego.  To wtedy mali i duzi wykonawcy doskonalili swój warsztat wokalny i dokonywali wyboru repertuaru. Podczas występu nie zabrakło emocji, ale śpiewający odważnie i pięknie wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością. Wśród wykonawców znaleźli się:

1. Gabriela Ramotowska z kl. Ia, z mamą Anetą – „Dzisiaj w Betlejem”
  2. Anna Gąsowska z kl. Ia, z mamą Magdaleną – „Lulajże Jezuniu”
  3. Julia Jabłońska z kl. Ib, z babcią Anną – „Wśród nocnej ciszy”
  4. Olimpia Krzyżanowska z kl. III, z babcią Wiesławą – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”
  5. Małgorzata Gruszczyńska z kl. IIb i Maria Gruszczyńska z kl. III, z tatą Tomaszem – „Gdy śliczna panna”

Wszyscy wokaliści otrzymali dyplomy, upominki i słodycze.

Ostatnia część koncertu obfitowała w popisy szkolnych wokalistów i instrumentalistów, biorących udział w zajęciach muzycznych. W ich repertuarze znalazły się również popularne kolędy i pastorałki. Wśród wykonawców zobaczyliśmy i usłyszeliśmy:

• Jarosława Borowskiego (fortepian),
  • Weronikę Zasadzką (akordeon),
  • Dawida i Dominka Ramotowskich (duet klarnetowy),
  • Aleksandrę i Małgorzatę Borowską (duet gitarowy)
  • oraz orkiestrę flażoletową.

Publiczność z uwagą słuchała i obserwowała grę na różnych instrumentach i nagrodziła występujących gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie rodzicom i babciom, występującym wraz ze swoimi pociechami. Było nam bardzo miło zobaczyć i usłyszeć Państwa podczas warsztatów i koncertu. Dziękujemy też rodzicom i dziadkom, którzy zasiedli wśród publiczności. Być może za rok i Was usłyszymy na naszej szkolnej scenie.