W Krainie Świętego Mikołaja w Kołacinku...

19 listopada 2015 najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką p. J.Walczykowskiej, p.N. Pawlak, p.K. Czarnocińskiej oraz rodziców udali się na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Kołacinka. Spacer po bajkowej ścieżce przeniósł nas do świata marzeń i baśni w którym spotkaliśmy wiele znanych postaci: Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Królową Śniegu, Królewnę Śnieżkę wraz z siedmioma krasnoludkami, Jasia i Małgosię oraz Trzy świnki. Odwiedziliśmy również dom Dziadka Mroza oraz bajkową chatkę Mikołaja.

Jednak najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było spotkanie ze Świętym Mikołajem w jego Tronowej Sali. Po wspólnym, pamiątkowym zdjęciu przyszedł czas na poszukiwania w morzu kulek, Magicznej Gwiazdki spełniającej wszystkie marzenia. Przed odjazdem, w programie wycieczki znalazła się jeszcze Mennica Świętego Mikołaja, w której mogliśmy zobaczyć jak były wybijane monety - 1 śnieżek, którą każde dziecko otrzymało na pamiątkę. Pomiędzy atrakcjami przedszkolaki bawiły się w parku rozrywki. Po dniu pełnym zabawy i wyjątkowych wrażeń wszyscy  z apetytem zjedli obiad i wróciliśmy do szkoły.