POCZTA WALENTYNKOWA

14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak
i przyjaźni.
Teorii na temat pochodzenia walentynek jest bardzo wiele. Już od średniowiecza święto to jest obchodzone w południowej i zachodniej Europie. Do Polski walentynki dotarły późno, bo dopiero
w latach 90 ubiegłego wieku. Patronem zakochanych jest święty Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek .
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie także pamiętali o dnu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Przygotowana i pięknie ozdobiona skrzyneczka czekała i zachęcała do udziału w tej sympatycznej zabawie. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
We środę korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszy pełnili: Pan Mariusz Jagielski- opiekun Samorządu Uczniowskiego i Pani Katarzyna Niedomagała- nauczyciel języka angielskiego. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe
i starannie przygotowane. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele.

Autor: Katarzyna Niedomagała, Mariusz Jagielski